Peeling do twarzy – kiedy stosować i jaki wybrać?

stosowanie peelingu na twarz

Złuszczanie naskórka to ważny etap pielęgnacji. Odpowiednio usunięty martwy naskórek nie zatyka porów i nie wpływa na pojawienie się niedoskonałości. Peelingowanie pobudza skórę do regeneracji, a tym samym odżywia i rozświetla skórę. Jakie peeling do twarzy wybrać? Kiedy najlepiej go stosować?

Peeling do twarzy – dlaczego warto?

Złuszczanie, czyli peelingowanie to ważny etap pielęgnacji. Uszkodzona regeneracja naskórka, prowadzi do zatykania porów, powstawania zaskórników, a także powstawania zmian trądzikowych. Regularne złuszczanie pomoże zadbać o prawidłowe oczyszczanie skóry. Dzięki temu będzie ona lepiej odżywiona i rozświetlona. Peeling do twarzy usuwa stary i obumarły naskórek, który gromadzi się na powierzchni. Dzięki temu usunięte zostają zanieczyszczenia i nadmiar sebum. Przyspiesza proces regeneracji skóry i powstawanie nowych komórek, wygładza i rozświetla skórę. Dzięki peelingowi skóra lepiej przyjmuje substancje aktywne zawarte w kremach czy serum. Regularne złuszczanie stymuluje produkcję kolagenu w skórze i przyczynia się do zniwelowania zmarszczek.

Kiedy stosować peeling? Najlepiej wieczorem. Ważna jest regularna pielęgnacja. Najlepiej wykonywać go maksymalnie raz w tygodniu. Posiadaczki tłustej skóry mogą peeling wykonać dwa razy w tygodniu. Należy uważać z częstotliwością. Zbyt częste peelingowanie może prowadzić do podrażnień i zaczerwienienia skóry.

Jakie peeling wybrać?

Peeling powinien być dobrany do potrzeb skóry. Na półkach drogeryjnych znaleźć można wiele produktów złuszczających. Do twarzy najlepiej wybrać peeling enzymatyczny. Działa on na powierzchni skóry i nie podrażnia jej. Stymuluje naturalne procesy złuszczające. Złuszcza obumarłe komórki skóry, usuwa je, oczyszczając i odżywiając skórę. Pielęgnacja twarzy krok po kroku zakłada dogłębne oczyszczanie skóry, co prowadzi do wyrównania kolorytu i poprawy wyglądu cery. Łagodzi również symptomy suchości skóry. Polecany jest osobom z wrażliwą, suchą i skłonną do podrażnień skórą.

Jeśli zależy nam na dogłębnym oczyszczeniu skóry twarzy, warto wybrać peeling chemiczny, który odmładza i regeneruje skórę, a także wygładza zmarszczki. Jest to rodzaj peelingu, który w procesie złuszczania wykorzystuje kwasy owocowe AHA I BHA. Inicjują one proces głębokiego odmładzania i regeneracji skóry. Najlepiej wykonać ten peeling w salonie kosmetycznym. Chociaż na rynku dostępne są peelingi chemiczne do stosowania w domu. To odpowiedni peeling do skóry tłustej i trądzikowej.

Złuszczenie skóry to jedno. Należy także pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji po zabiegu. Dobrze dobrany odżywczy krem nawilżający i ochrona skóry przed słońcem, pozwoli na dłużej cieszyć się z efektów oczyszczonej skóry.