Farba blond, która Cię odmłodzi? Jak znaleźć idealną?

jaka farba do wlosow

Blond to bardzo popularny w ostatnich sezonach kolor, który zupełnie zmienia wygląd naszej twarzy. Za jego pomocą możemy zyskać wiele różnych korzyści, które warto zastosować na przykład w określonym wieku. Jak znaleźć idealny wariant farby? Sprawdzamy.

Farba blond — dla kogo?

Dla kogo dedykowany jest blond? Jest to pytanie, które należy zadać sobie na samym początku. Nie należy sugerować się wyłącznie indywidualnymi preferencjami, ponieważ możemy uzyskać efekt, który nie będzie do końca estetyczny.

Farba do włosów brąz oraz blond to najczęściej wybierane odcienie. W przypadku blondu jednak powinniśmy wiedzieć, że pasuje on głównie do typów urody, które wyróżniają się jasną karnacją. Nie jest to jednak zasada, w których przypadkach nawet ciemna karnacja może okazać się dobrym pomysłem na wprowadzenie jasnych odcieni takich jak popielaty blond.

Co do zasady blond sprawdzi się u osób, które nie posiadają widocznych niedoskonałości na twarzy. O ile brąz jest w stanie dobrze z nimi współgrać, tak blond w niektórych przypadkach je podkreśli oraz sprawi, że pieprzyki oraz piegi nie będą dobrze się prezentowały.

Czy farba blond może odmłodzić?

Farba blond bardzo często stosowana jest do tego, aby odmłodzić twarz nawet o kilka lat. Wynika to głównie z jasności, którą wprowadza do cery tracącej na blasku. Blond świetnie współgra z siwymi włosami, a sama koloryzacja jest bezproblemowa. Nie wymaga ona wielu wizyt u fryzjera, tak jak ma to miejsce w przypadku ciemniejszych odcieni włosów.

Blond odciąga uwagę od zaczerwienień oraz znacząco zmiękcza rysy naszej twarzy. To zdecydowany plus po 40 roku życia, szczególnie u kobiet.

Farba blond — jak wybrać najlepszą?

Wybierając najlepszą farbę blond, warto głównie skupić się na tym, co właściwie posiada w składzie. Osoby cierpiące z powodu suchości skóry głowy oraz łupieżu powinny zdecydować się na brak dodatku wodorku azotu, czyli popularnego amoniaku.

Dodatkowo farba powinna także posiadać szereg witamin takich jak A oraz E, które poprawiają wytrzymałość cebulek i przyczyniają się do zatrzymania wypadania naszych włosów.

Produkty do koloryzacji oprócz wspomnianych wcześniej właściwości powinny również skupiać się na powolnym rozchylaniu łuski włosa, przez co pigment może na dłużej z nami zostać. W tym pomogą nam naturalne ekstrakty z roślin oraz henna.

Farba blond doskonale odmładza skórę twarzy oraz pomaga w zniwelowaniu niektórych oznak starzenia się.