Narzędzia podologiczne – jakich nie może zabraknąć w profesjonalnym salonie?

stopy

Narzędzia podologiczne to bardzo ważne akcesoria w każdej kosmetyczce. Przydają się nie tylko podczas wyjazdów, ale również w domowym zaciszu. Nie może ich zabraknąć ze względu na wiele funkcji, które pełnią. Jakich? Eksperci sprawdzają.

Czym są narzędzia podologiczne?

Narzędzia podologiczne to wszelkiego rodzaju przedmioty, które pomagają ludziom w dbaniu o higienę stóp. Są one nieodłącznym elementem każdego salonu podologicznego. Dzięki nim profesjonaliści mogą dokładnie wykonywać swoją pracę.

W takim salonie na klientów czekają również specjalistyczne preparaty podologiczne, które dedykowane są stopom najbardziej wrażliwym na czynniki chorobotwórcze. Wyróżniają się przede wszystkim skutecznością oraz mnogością zastosowań.

Narzędzia podologiczne są wykonane ze stali chirurgicznej. Dzięki temu łatwo można je zdezynfekować oraz wyjałowić w specjalistycznej maszynie. W ten sposób każdy salon może zagwarantować klientom sterylność.

Narzędzia podologiczne i ich przykłady

Akcesoria podologiczne to przede wszystkim różnorodne nożyczki, którymi reguluje się długość paznokcia. Dzięki temu można go modelować tak, aby nie wrastał w skórę. Jest to szczególnie ważne w salonach podologicznych, ponieważ takie schorzenie jest częstym przypadkiem w takich miejscach.

Produkty podologiczne to również pilniczki, które umożliwiają wygładzenie płytki paznokcia oraz ztarcie danej infekcji oraz przebarwień. Przez to każda stopa może odżyć na nowo. Pilniczki różnią się między sobą grubością oraz gramaturą.

Współcześnie wykorzystuje się również urządzenie do jonoforezy. Jest to zabieg, który przynosi ból najbardziej zmęczonym stopom. Może również być wykorzystywany w rehabilitacji złamań oraz innych różnorodnych urazów. Urządzenie wykorzystuje elektrowstrząsy.

Narzędzia podologiczne to cała gama produktów, które stworzone są do pracy ze stopami. Warto w nie inwestować szczególnie w dobrych salonach podologicznych.