Jak dobrać żel do mycia twarzy?

zel do twarzy jaki wybrac

Bardzo często kobiety, jak i mężczyźni błędnie dobierają żel do mycia twarzy. Musimy przyznać, że jak najbardziej coś w tym jest. Bardzo często w sklepach kupujemy żel do mycia twarzy taki, który nam po prostu wpada w oko, czy też jest dostępny w promocyjnej cenie. Jest to błędny dobór żelu. Żel do mycia twarzy powinien być przede wszystkim dobrany pod rodzaj skóry.

Dla wrażliwej i suchej skóry

Jeśli mamy skórę, która ulega bardzo łatwo podrażnieniom, a na dodatek się przesusza, to trzeba tym bardziej wiedzieć, jak dbać o cerę. Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniego żelu do mycia twarzy, który będzie miał skład możliwie najprostszy. W składzie nie powinny się znajdować żadne drażniące dodatki. Koniec z niesztucznymi barwnikami, alkoholem, SLS-ami, czy też parabenami. Wybrany żel musi oczyszczać bardzo delikatnie skórę.

Pod uwagę warto brać żele, które to oparte są na składnikach stricte naturalnych. Nie przechodźmy obojętnie obok żeli do mycia opartych na wyciągach roślinnych, oleju ze słodkich migdałów, czy też witaminie E. Dodatki te nie tylko nawilżają skórę, ale także działają w sposób przeciwzapalny. Gdy mamy cerę naprawdę wrażliwą, to od razu powinno paść na kosmetyk w pełni hipoalergiczny.

Dla cery tłustej i mieszanej

Skóra, która to ma tendencję do produkcji nadmiernej sebum, wymaga użycia żelu o czyszczącym i matującym działaniu. Kosmetyk, który jest przeznaczony do tłustej i mieszanej cery nie może przy tym jednak podrażniać ani też przesuszać skóry. Należy bezwzględnie unikać preparatów na bazie alkoholi, nawet gdy są reklamowe jako odpowiednie do przetłuszczającej się cery, czy też do strefy T. W składzie żelu do mycia twarzy szukać trzeba cynku matującego oraz także roślinnych ekstraktów, które to działają w sposób ściągający. Kosmetyk dodatkowo powinien mieć właściwości lekko nawilżające oraz antybakteryjne.

Osoby, które mają problem z wyborem żelu do mycia twarzy, powinny poradzić się swojej kosmetyczki, który kosmetyk okaże się idealnym wyborem, a który jednak nie będzie zbyt dobrym pomysłem. Wybór jest jednak na tyle duży, że każda osoba (nawet z najbardziej wymagającą skórą) znajdzie dla siebie żel do mycia twarzy wręcz idealny. Tego możemy być pewni.

Poza kosmetyczką można dopytać także dermatologa o odpowiedni wybór. Na pewno coś poleci. Nie wolno w żadnym wypadku wybierać pierwszego lepszego żelu, ponieważ możemy stan swojej skóry jeszcze bardziej pogorszyć. Jest to w pełni oczywiste. Nie ma co ryzykować.