Żwirek silikonowy dla kota – dlaczego warto po niego sięgać?

Gdy zdecydujemy się na posiadanie czworonoga, w pierwszej kolejności należy zadbać o to, aby zakupić wszelkie wyposażenie, dzięki któremu pupilowi będzie lepiej  zaaklimatyzować się w nowym miejscu. Są to między innymi zabawki oraz legowisko. Dla kota jest to również żwirek. Dlaczego warto po niego sięgnąć? Podpowiadamy.

Jaki żwirek dla kota wybrać?

Istnieje kilka żwirków dla kota, które oferują nam producenci. Kluczową kwestią jest dopasowanie go do indywidualnych potrzeb naszego pupila. Może to przekładać się w dużej mierze również na gatunek kota. Wyróżniamy bentonitowy żwirek dla kota, drewniany, silikonowy oraz kukurydziany.

Odpowiednie podłoże odgrywa kluczową kwestię w realizowaniu całego wzorca zachowań, które związane są z wydalaniem kociąt. Udowodniono, że najlepsze podłoże powinno być drobnoziarniste, luźne, miękkie, oraz suche. Czyli w skrócie, takie, które emituje piasek. Jeśli chodzi o preferencje kotów względem żwirku, różnią się one zazwyczaj ze względu na poprzedni tryb życia naszych pupili.

Żwirek silikonowy  –  dlaczego jest dobrym wyborem?

Żwirek silikony wytwarzany jest z uwodnionej krzemionki. Ma formę twardych kryształków o porowatej strukturze. Moc zostaje zatrzymany w środku. Alarmem i znakiem od wymienia żwirku jest żółty kolor kryształków.

Żwirek silikonowy jest dobrym wyborem, ponieważ zatrzymuje nieprzyjemny zapach i absorbuje wilgoć. Zaleca się go w przypadku kotów długowłosych, ponieważ nie klei się do  łap i sierści. Ten rodzaj podłoża dla kota, odznacza się dużą wydajnością, ponieważ dzięki zmianie zabarwienia, łatwo rozpoznajemy, kiedy żwirek faktycznie nadaje się do wymiany. Oszczędza to również nasz domowy budżet.

Dzięki rozwiązaniu, jakim jest żwirek silikony, jako właściciele nie mamy problemu z utrzymaniem higieny i czystości w kuwecie oraz poza nią. Szacuje się, że około 4 litry żwirku starczają nawet na miesiąc użytkowania. Nie ulega wątpliwości, że żwirek silikonowy jest bardzo dobrym rozwiązaniem.