Dach zielony – jak się go projektuje?

zielony dach

Nowoczesny dach zielony to bardzo dobrej jakości, w pełni funkcjonalne rozwiązanie proekologiczne, dzięki któremu możemy całkowicie odmienić charakter obiektu, a także otoczenia, w którym się znajduje. Możliwość uprawy na dachu różnego rodzaju roślinności jest niezwykle kusząca. Dach może być nie tylko elementem konstrukcyjnym, ale również miejscem relaksu, odpoczynku, do zwiedzania.

Czym jest dach zielony?

Projektując obiekt budowlany, szczególną uwagę trzeba zwrócić na elementy konstrukcyjne, w tym na rodzaj i wykonanie dachu, gdyż to właśnie on gwarantuje to, że cały obiekt będzie funkcjonował, jak należy, nie będzie problemów z przeciekaniem wody.

Dach zielony to rozwiązanie, które coraz częściej jest stosowane w przypadku praktycznie wszystkich obiektów budowlanych. To rodzaj dachu, który wykonany jest w taki sposób, że znajduje się na nim warstwa ziemi, a także mamy możliwość założenia ogrodu i uprawiania różnego rodzaju roślinności. Możliwości są bardzo duże, dlatego projektanci chętnie korzystają z takiej właśnie możliwości.

Producent materiałów hydroizolacyjnych. Jakie ma znaczenie przy dachu zielonym?

Jednym z najistotniejszych elementów, który ma wpływ na szczelność dachu zielonego i jego funkcjonalność jest hydroizolacja, a więc warstwa przeciwwodna. To właśnie ona zabezpiecza konstrukcję budynku, elementy nośne przed niekontrolowanym przeciekaniem wody, która może doprowadzić do zalania, pleśni, rozwoju grzybni, korozji elementów stalowych.

Producent materiałów hydroizolacyjnych na życzenie wykonawcy dostarczy wszystkie produkty, które pozwolą na stworzenie warstwy izolacyjnej. Niezwykle istotne jest to, że hydroizolacja:

  • jest bezpośrednio dopasowana do potrzeb projektu,
  • zapewnia ciągłość powłoki,
  • charakteryzuje się łatwością aplikacji,
  • może być stosowana na różne podłoża,
  • jest systemowa, otrzymamy więc produkty, które po prostu są do siebie odpowiednio dopasowane.

Skuteczna hydroizolacja pozwoli na swobodne korzystanie z dachu zielonego.