Okna – czym wyróżniają się modele energooszczędne?

okna

Energooszczędne domu zyskują na popularności. Coraz więcej osób decyduje się na to rozwiązanie. Aby dom był energooszczędny muszą być spełnione określone warunki. Jednym z nich jest wybór odpowiednich energooszczędnych okien. Czym się charakteryzują i czym wyróżniają się spośród innych.

Co to znaczy, że okno jest energooszczędne?

Najważniejszym parametrem, które określa czy okna w Drawsku Pomorskim czy nie są energooszczędne jest parametr Uw. Jest to współczynnik, który informuje ile ciepła przenika przez okno na skutek różnicy temperatur. Im mniejszy współczynnik, tym lepiej. Więcej ciepła zostaje w domu, co wpływa na oszczędzeniu na ogrzewaniu pomieszczeń. Okna energooszczędne to okna trzyszybowe, tworzące zestawy zespolonych szyb. Zwiększenie liczby szyb, zwiększa ochronę przed wymianą ciepła z otoczeniem. To pozwala na skuteczne obniżenie współczynnika przenikania ciepła do niskich wartości. W oknach energooszczędnych stosuje się wentylację zintegrowaną z oknem. Pozwala to ograniczyć straty ciepła, zapewniając w pomieszczeniach świeże powietrze.

Dlaczego warto wybrać okna energooszczędne?

Wśród dostępnej na rynku stolarki okiennej, to okna aluminiowe w Czaplinku są najbardziej energooszczędne. Największą zaletą okien energooszczędnych jest obniżenie rachunków za energię. Oszczędności na ogrzewaniu i chłodzeniu mogą sięgać nawet 30%. Brak utraty ciepła i dobra wentylacja, sprawiają, że nie musimy podkręcać ogrzewania lub klimatyzacji. Energooszczędne okna pomagają także wytłumić hałas, dochodzący z zewnątrz. Dzięki trzyszybowym oknom hałas dochodzący z ulicy jest znacznie mniejszy. Ma to duże znaczenie, gdy dom czy mieszkanie znajduje się w pobliżu ruchliwych ulic.

Okna energooszczędne wpisują się w modny trend dbania o środowisko. Zmniejszając wykorzystanie energii, zwiększamy dbanie o środowisko. Mniejsze zużycie energii, to obniżenie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Stąd też rosnąca popularność energooszczędnych domów, które są lepsze dla naszej kieszeni i dla środowiska.