Kiedy potrzebne jest awaryjne otwieranie mieszkań

zamek

Awaryjne otwieranie mieszkań jest potrzebne ze względu na bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Najczęstszym powodem, dla którego ludzie muszą dostać się do swojego mieszkania w nagłych wypadkach, jest konieczność ucieczki przed pożarem. Najlepszym sposobem na upewnienie się, że jesteś przygotowany na taką sytuację, jest zainstalowanie na drzwiach urządzenia odryglowania awaryjnego. To urządzenie umożliwi szybką i bezpieczną ucieczkę w przypadku pożaru lub innej sytuacji awaryjnej. Powszechnym błędem jest przekonanie, że wynajmujący ma prawo w każdej chwili wejść do mieszkania najemcy. W rzeczywistości istnieją pewne szczególne przypadki, w których wynajmujący może legalnie wejść do Twojego mieszkania bez Twojej zgody.

Przyczyny awaryjnego otwierania mieszkań

Awaryjne otwieranie mieszkań to ważna rzecz, którą należy wykonać w wielu sytuacjach, gdy nie ma możliwości otwarcia zamka drzwi. Do najczęstszych przyczyn takiej sytuacji, możemy przypisać:

– Uszkodzone zamki uniemożliwiają włożenie lub przekręcenie klucza;

– Złamane klucze

– zwłaszcza, gdy tylko niewielka ich część pozostaje wewnątrz mechanizmu;

– Zagubienie lub kradzież, które utrudniają późniejsze odnalezienie naszych kluczy.

W takiej sytuacji należy zadbać nie tylko o wymianę zamków, aby były bezpieczniejsze; „Zacięcie” się zgubionego kluczyka samochodowego, co niestety często zdarza się w przypadku automatycznych mechanizmów zamykających; Niezależnie od tego, jak i dlaczego dochodzi do wypadków, wykwalifikowani ślusarze przeprowadzą awaryjne otwieranie mieszkań. Sprawdzą, czy wszystko działa prawidłowo i w razie potrzeby zalecą naprawę lub wymianę. Dzięki temu właściciele nie będą mieli problemów ani z poziomem bezpieczeństwa, ani z kwestiami życia codziennego, takimi jak to, kto ma dostęp do jakich części w domu.

Wiele osób zastanawia się, czy awaryjne otwieranie mieszkań bez odpowiedniego zezwolenia jest nielegalne?. Tak, jeśli robi to osoba, która posiada wymagane kwalifikacje. Każda próba otwarcia zamka bez upoważnienia jest uważana za bezprawną i będzie prawnie traktowana jako próba włamania. To powiedziawszy, lepiej nie próbować otwierać zamków z przyjaciółmi lub sąsiadami, nawet jeśli poproszą Cię o pomoc od razu, ponieważ jedna chwila nieuwagi może pozostawić je uszkodzone i zacząć powodować poważne problemy: za każdym razem, gdy ślusarz sprawdza, czy ktoś ma pozwolenie na wejście, zawsze dostaje jego dowód osobisty lub paszport wraz z pasującymi kluczami, które pasują do tego konkretnego zamka – wszystkie dowody pokazane w tym samym czasie pozwalają mu na awaryjne otwieranie mieszkań.

Do kogo zwrócić się o pomoc?

Pogotowie Zamkowe https://www.pogotowie-zamkowe-katowice-24h.pl jest dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dzięki temu można położyć się spać spokojnie, świadomym faktu, że gdy czegoś potrzebujesz to zawsze masz profesjonalnego ślusarza do dyspozycji! Fachowa osoba przyjedzie na wskazane miejsce i podjedzie pracować natychmiast. Jej umiejętności oraz odpowiednia wiedza pozwoli na bezinwazyjne otworzenie zamka mieszkania lub samochodu.