Podzlewowy filtr wody – jaki wybrać?

zdrowa woda

Właśnie urządzasz mieszkanie, czy może remontuje? Denerwuje Cię ilość plastiku pochodząca z butelek po wodzie? To najlepszy moment, aby zamontować we własnym domu profesjonalny podzlewowy filtr do wody. To prosty i niezwykle funkcjonalny sprzęt, który uzdatni wodę płynącą do kranu w zlewie w Twojej kuchni. Filtracja wody jeszcze nigdy nie była tak prosta, szybka i skuteczna.

Jak wybrać najlepszy filtr do wody i jakie zalety ma takie rozwiązanie?

Najlepsze podzlewowe filtry do wody- korzyści

Kiedy zamontujemy we własnym domu profesjonalny filtr do wody, jak Filtr Kuna Filter Comfort, możemy liczyć na stały dostęp do czystej i zdatnej do picia wody prosto z kranu, bez przegotowania, bez dodatkowej filtracji, a przede wszystkim bez obaw o jej skład. Woda, która płynie w naszych kranach, jest odpowiednio przebadana, jednak podczas podróży przez rury wodociągowe może zaabsorbować np. zanieczyszczenia mechaniczne, które wpływają na jej zapach, wygląd i nierzadko również smak. Podzlewowy filtr do wody, to korzyści nie tylko w kwestii wygody, ale również smaku i jakości potraw i napojów przygotowywanych na bazie wody, a także w kwestii dbania o sprzęty wykorzystujące wodę do swojej pracy. Filtry do wody, szczególnie te wykorzystujące odwróconą osmozę, jak filtr Kuna Filter Comfort do filtracji zmniejszają zawartość magnezu i wapnia, które są odpowiedzialne za tworzenie się kamienia. Korzyści z montażu podzlewowego filtra do wody jest bardzo wiele, sam montaż i obsługa sprowadza się do podstawowych czynności, jak wymiana zużytych filtrów.

Czym kierować się przy wyborze podzlewowego filtra do wody?

Wybór odpowiedniego uzdatniacza do wody zależy od tego na czym w zasadzie nam zależy, uzdatniacze mogą filtrować wodę rozprowadzając ją po całym domu, lub stanowić punktową sterylizację wody, czyniąc ją zdatną do picia prosto z kranu, jak to ma miejsce w przypadku podzlewowego filtra do wody. W zasadzie w każdym pomieszczeniu możemy zamontować filtr, można także montować filtry przy wejściu wody do domu, każdy sposób ma swoje zalety, a także wady. Najczęściej wybieranym filtrem do domu jest filtr narurowy, właśnie przy wejściu wody do domu, drugim z kolei pod względem popularności są nieco bardziej zaawansowane filtry, czyli filtr podzlewowy, typu Filtr Kuna Filter Comfort montowany pod zlewozmywakiem w kuchni. Montaż filtra podzlewowego będzie uzasadniony także w momencie, gdy wykorzystujemy do filtracji filtr na cały dom. Filtry narurowe usuwają większość zanieczyszczeń, jednak to nadal nie jest gwarancją najwyższej jakości wody, dlatego proces ten warto wspomóc filtrem wody pitnej, wówczas zyskujemy wodę w pełni zdatna do spożycia. Montaż zmiękczacza do wody, podwyższa zawartość sodu, zbyt duże spożycie sodu nie jest dobre dla zdrowia, montując filtr wody pitnej jak Filtr Kuna Filter Comfort, który do swojej pracy wykorzystuje odwróconą osmozę, z łatwością usuniemy nadmiar sodu, powstały w wyniku jej zmiękczania.

Wybór filtra do wody pod zlew warto uzależnić również od funduszy, dla przykładu podstawowy model Kuna Filter Comfort to koszt rzędu 2399 zł, natomiast podstawowy model od Bluewater kosztuje 7900 zł.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl