Modny makijaż wiosna-lato 2022 – sprawdź najnowsze trendy

Modny makijaż wiosna-lato 2022 oznacza przede wszystkim blask. Rozświetlona twarz wygląda świeżo i promiennie, stąd też makijażyści bardzo mocno stawiają na takie produkty jak między innymi baza odbijająca światło. Co jeszcze piszczy w trawie w najnowszych trendach w makijażu wiosna-lato 2022? Podpowiadamy.

Modny makijaż wiosna-lato 2022 – jakie cienie będą na topie?

Wśród najbardziej pożądanych cieni w sezonie znalazło się miejsce przede wszystkim dla perłowych, a szczególnie tych, które są utrzymane w pastelowej gamie kolorystycznej. Tworzą bardzo zgrane duety z błyszczykami na ustach uwydatniającymi ich potencjał. Nie bez znaczenia pozostaje także rola satynowej szminki obok której zdecydowanie nie można przejść obojętnie tej wiosny. Kolejna ważna kwestia, to perfekcyjna cera. Bardzo ważne jest to, aby była ona odpowiednio nawilżona i nie miała śladów niedoskonałości.

Makijaż wiosna-lato 2022 – neony

Neony są już modne od kilku sezonów, ale w nadchodzącym będą niemalże brylować. Te hitowe kolory podbiły serca topowych makijażystów i widać to wyraźnie. Najmodniejsze są matowe warianty, gdzie nie ma mowy o drobinkach. Ma być matowo i neonowo – nakładajmy je jednym muśnięciem pędzla. Nie ma miejsca ani na rozcieranie ani też na blendowanie. Pamiętajmy jednak o tym, że neony nie są zarezerwowane dla każdego. Niestety obok tego, że wyglądają bardzo efektownie, skutecznie także uwydatniają wszelkiego rodzaju niedoskonałości oraz zaczerwienienia.

Modny makijaż na wiosnę i lato 2022 – czerwone usta

Czerwone usta nie schodzą z pantałyku makijażowych trendów i tak też będzie w 2022 roku. Największym zainteresowaniem amatorów dobrego makijażu jest szczególnie czerwień w wydaniu klasycznym. Bardzo mocną pozycję mają matowe wykończenia, ale kroku dotrzymują mu także satynowe. Pamiętajmy jednak o tym, aby przy ich wyborze kierować się zwłaszcza odcieniem naszej karnacji, ważne, aby dobrze go ze sobą spasować.

Modny makijaż wiosna-lato 2022 – rozświetlona cera

W kosmetyczne modnej kobiety powinno znaleźć się miejsce dla kosmetyków dzięki którym makijaż będzie olśniewał blaskiem. Wśród nich znalazło się miejsce zwłaszcza dla świetlistej bazy pod makeup, jak również rozświetlacz. Jednym z najbardziej gorących makijażowych hitów jest błyszczyk na ustach, który nada charakteru każdemu makijażowi – od tych subtelnych, po te bardziej drapieżne.

Trendy w makijażu w nadchodzącym sezonie prezentują się bardzo interesująco. Coś dla siebie znajdą zarówno amatorki dość odważnego podejścia do tematu upiększania siebie, jak również te, które stawiają na bardziej naturalny look. Wśród najbardziej gorących hitów tej wiosny i tego lata znalazło się miejsce szczególnie dla rozświetlania twarzy i ciała.