Firmowe spotkania świąteczne – jak zaskoczyć współpracowników?

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu firm okazja do zorganizowania spotkań świątecznych dla współpracowników. Wydarzenia organizowane najczęściej w nieco mniej formalnej formie to dobra okazja do rozmów, bliższego poznania się i miłego spędzenia czasu w pracowniczym gronie. Organizatorzy takich spotkań nierzadko zastanawiają się, jak zaskoczyć zaproszonych gości. Jak zatem zaplanować ciekawe wydarzenie?

Opcja najczęstsza – poczęstunek

Wiele organizacji wychodzi z założenia, że najlepszą opcją jest klasyczny wariant spotkania, czyli tzw. wigilia firmowa. Podczas takich wydarzeń najczęściej wszyscy zaproszeni gromadzą się w jednym miejscu, by podczas wyznaczonej dodatkowej przerwy, porozmawiać i powymieniać poglądy w towarzystwie różnego rodzaju świątecznych potraw. Te mogą zostać dostarczone zarówno przez samych pracowników, jak i przez firmę cateringową.

Coraz częściej organizowane są również spotkania świąteczne w połączeniu z wyjściem do lokalu. Nierzadko odchodzi się już od spotykania w siedzibie firmy, a znacznie częściej – w restauracji lub pubie. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej o jeszcze mniej formalną atmosferę, co doceniają zaproszeni. Spotkania zazwyczaj odbywają się po zakończonym dniu pracy, późnym popołudniem lub wieczorem. Niektóre firmy decydują się na organizację w weekend, jeśli tylko termin jest odpowiedni dla większości zaproszonych współpracowników.

Praca zdalna a spotkania świąteczne

W dobie pracy zdalnej, coraz więcej osób pracuje na co dzień poza biurem. W tym przypadku również swobodnie można zaproponować powyższe warianty. Ciekawym rozwiązaniem w tym przypadku jest jednak spotkanie w trybie online. Nawet jeśli z pozoru wydaje się to dziwne, nietrudno wyobrazić sobie wiele możliwości, które oferuje wydarzenie w tej formie. Współpracownicy z pewnością przyzwyczajeni do pracy w trybie zdalnym, więc będą czuć się swobodnie przy komputerze, mając możliwość swobodnego spędzenia wspólnie czasu.

Dla powodzenia przedsięwzięcia w tej formie istotne jest jednak nie tylko zadbanie o odpowiednie środowisko sieciowe, ale i właściwa organizacja spotkania. Nie chodzi przecież wyłącznie o to, by zdzwonić się z pozostałymi osobami na kamerkach i prowadzić rozmowę. Dobrze jest zadbać o odpowiedni scenariusz. Znacząco mogą w tym pomóc dodatkowe atrakcje, jak gry on-line na dedykowanej platformie, tworzenie prac plastycznych czy wspólne omawianie specjalnie przygotowanych zadań.

Spotkania zdalne nie muszą być nudne

Wręcz przeciwnie! Niekiedy mogą być jeszcze bardziej atrakcyjne, niż te organizowane w tradycyjnej formie. Wszystkim, którym brakuje inspiracji, z pomocą przychodzi strona: https://pracowniagier.com/spotkania-swiateczne-online/. Zdecydowanie warto zapoznać się z możliwościami, jakie niesie ze sobą technologia. Z pewnością spotkanie w tej formie nie będzie nudne, banalne, ani przewidywalne. Doskonała zabawa, mile spędzony czas i uśmiechy wszystkich zaproszonych będą to potwierdzać na każdym roku.

Praca zdalna nie jest powodem dla zaprzestania organizacji spotkań świątecznych. Dobrze o tym pamiętać!