Czym jest cyfrowa poziomica i do czego służy?

poziomica cyfrowa

Bez poziomicy nie da się wybudować ani wykończyć idealnie prostych powierzchni. To obowiązkowy element na każdej budowie czy podczas remontów. Cyfrowa poziomica to doskonałe ułatwienie prac nad równymi ścianami, podłogami czy sufitami. Czym dokładnie jest i gdzie ją wykorzystać?

Cyfrowa poziomica – co to takiego?

Cyfrowa poziomica to narzędzie wykorzystywane przede wszystkim na budowie. Dzięki niemu można określić, pod jakim kątem nachyla się dana powierzchnia. To pomocne w określaniu tego, czy konkretna ściana lub podłoga są idealnie proste. Poziomica cyfrowa ma ekran, na którym wyświetla stopień nachylenia.

Cyfrowa poziomica jest podłużna – tak samo, jak modele z libellą. Ze względu na jej ogromną precyzję zwykle korzystają z niej najlepsi fachowcy. To właśnie oni potrzebują takich narzędzi w codziennej pracy. Innym sposobem na pomiar równości powierzchni jest łata geodezyjna, zwana niwelacyjną.

Gdzie wykorzystuje się cyfrową poziomicę?

Cyfrowa poziomica sprawdzi się np. przy murowaniu ścian, a także ich wykańczaniu. Dzięki niej można ocenić, czy styropian jest prosto naklejony, oraz czy tynk równomiernie leży na powierzchni. Sprawdzi się także przy konstruowaniu dachów czy wykonywaniu różnorodnych prac w gospodarstwie domowym.

Dzięki poziomicy cyfrowej można nawet ocenić, czy obraz prosto wisi na ścianie. Przyda się ona również przy wyklejaniu płytek i montowaniu paneli, okien lub parapetów. Można z niej korzystać właściwie wszędzie – zarówno na budowie w pracy, jak i przy codziennych działaniach we własnym domu.

Jakie zalety ma cyfrowa poziomica?

Poziomica cyfrowa Bosch to narzędzie, które odznacza się bardzo wysoką precyzją. Pozwala na zmierzenie kąta nachylenia powierzchni co do jednego stopnia. Dzięki temu można mieć pewność, że ściany czy podłogi są idealnie proste. To porządne narzędzie, które posłuży przez długie lata.

Cyfrowa poziomica to rozwiązanie dla osób, którym zależy na jak najwyższej jakości wykonywanych prac. To także bardzo wygodny sposób mierzenia kątów.