Zdrowe jedzenie – 3 najważniejsze zasady

Aby cieszyć się dobrym zdrowiem i dbać o dobrą kondycję fizyczną potrzebne jest racjonalne żywienie. Nie trzeba sięgać po operacje plastyczne czy drogie zabiegi wyszczuplające. Wystarczy wdrożyć kilka zasad, które zrewolucjonizują podejście do zdrowego stylu życia, a zdrowe jedzenie tylko w tym pomoże.

Dieta pudełkowa = zdrowe jedzenie

Niby niepozorna, a jednak ma zbawienny wpływ na każdy organizm. Każdy człowiek zbudowany jest w aż 70% z wody, dlatego tak ważne jest jej dostarczanie w odpowiednich ilościach. Przyjmuje się, że 1,5 litra dziennie to wystarczająca dawka do utrzymania dobrego nawodnienia.

Warto także pamiętać, że woda zawarta jest również w spożywanych produktach i potrawach, które oferuje także dieta pudełkowa w Krakowie. Jeżeli dodatkowo uprawia się wzmożoną aktywność fizyczną, wtedy to zapotrzebowanie będzie większe. Zdrowszą alternatywą dla napojów słodzonych do ugaszenia pragnienia będzie właśnie woda.

Zdrowe jedzenie zamknięte w warzywach

Warzywa są często pomijane w codziennych potrawach. Mają one jednak zbawienny wpływ na układ trawienia. Powinno się ich spożywać co najmniej 400 gram dziennie, co najmniej w pięciu porcjach. Produkty stałe można także zamienić na warzywne soki. Każda taka porcja zwiększa działanie prozdrowotne, ponieważ dostarcza się wtedy cennych witamin C oraz E, a także kwasu foliowego czy błonnika. Chronią DNA komórek, regulują działanie hormonów oraz stanowią naturalną barierę ochronną przed chorobami. Zdrowe jedzenie pozwala na zdrowe ciało!

Regularne spożywanie posiłków

Osoba bez żadnych przeciwwskazań powinna spożywać 4-5 posiłków dziennie. Najlepszy odstęp pomiędzy nimi to 3-4 godziny. W ten sposób organizm przyzwyczaja się do konkretnych pór dnia, co reguluje się poziom cukru we krwi. Śniadanie dobrze jest zjeść do godziny po przebudzeniu się, a kolację maksymalnie na 3 godziny przed pójściem spać. Przy wybraniu opcji, jaką jest catering dietetyczny zadanie jest ułatwione – zestaw podzielony jest na kilka dań, które bez problemu można zabrać ze sobą do szkoły czy do pracy.