Salon 2022 – jak go urządzić?

wystroj wnetrz

Wielu uważa, że salon to serce domu i rzeczywiście tak jest. Jeśli jeszcze dodamy do tego, że jest jego swoistą wizytówką, to nie możemy przejść obojętnie obok jego aranżacji. Modny salon 2022 jest przede wszystkim przestrzenią uporządkowaną. Widać w niej wyraźnie podział na strefy, a więc przestrzenie dedykowane pracy, relaksowi, spożywaniu posiłków czy też wykonywaniu obowiązków związanych z życiem zawodowym. Home office – bo o nim mowa – to już niemalże standard. Pandemia zrobiła swoje – przeniosła nas do domów, co wielu pracowników do tej pory praktykuje. Jak więc urządzić modny salon 2022 – podpowiadamy.

Urządzenie salonu 2022 – na czym się skupić?

Urządzenie salonu nie powinno zostać kwestią przypadku. Pamiętajmy o tym, że modne wnętrza 2022 to przede wszystkim stawianie na maksymalny komfort. Oznacza to, że muszą być one przede wszystkim podzielone na strefy. Każdy ma wiedzieć, która przestrzeń jest dedykowana spędzaniu wolnego czasu na relaksie, a gdzie można usiąść i przyjąć gości. Nie bez znaczenia pozostaje także tworzenie domowego biura. Takie działanie stało się już niemalże standardem dla wielu z nas. Pandemia mocno wpłynęła na przenoszenie biura do przestrzeni domowej i wiele przedsiębiorstw nie zrezygnowało jeszcze z tego rodzaju praktyki.

Modny salon 2022 urządzony jest minimalistyczne

Minimalizm jest szalenie modny. Wnętrza 2022 które są na topie są przede wszystkim przestronne. Nie oznacza to, że muszą być duże – można je stworzyć śmiało z pomocą tego, że nie będziemy w nich zamieszczać żadnych zbędnych dodatków. Ograniczmy akcesoria i dodatki do minimum, aby przestrzeń mogła wydobyć swój potencjał. Oznacza to, że co prawda można dać się ponieść wodzy fantazji i postawić na dekory i aranże, które będą sprzyjały przytulności – makramy, zdobienia przywodzące na myśl len, bawełnę czy też wełnę, ale nie możemy stawiać na takie, które będą sprawiały, że pomieszczenia będą wydawać się mało przestronne, a wręcz nawet zagracone.

Dobre praktyki w aranżacji salonu w 2022 – bądźmy blisko natury

Styl eko szturmem wkradł się do katalogów światowej sławy projektantów i niewiele wskazuje na to, aby się to w jakikolwiek sposób miało zmienić. Szalenie modne jest stawianie na dekory przywodzące na myśl moc natury we współpracy z barwami ziemi. Wśród nich najważniejszy prym wiodą przede wszystkim zielenie. Najbardziej modny jest kolor butelkowy i to właśnie na niego powinniśmy śmiało stawiać w 2022 roku. Do tego szarości, biele, beże i przepis na modny salon 2022 gotowy.