Najlepsze ubezpieczenia na dom – o jakich mowa?

Ubezpieczenie domu jest bardzo ważną kwestią, która może nas uchronić przed ogromnymi kosztami. Czym charakteryzują się najlepsze polisy?

Ubezpieczenia na dom – jakie są ich rodzaje?

Ubezpieczenia na dom to dość szerokie pojęcie, które jednak możemy zamknąć w jednym zdaniu – chronią nas od wszelkich ewentualności, jakie mogą przytrafić się czterem ścianom. W zależności od tego, po jaką polisę ostatecznie sięgniemy, mogą one różnić się stopniem ochrony oraz ewentualnościami, za które ubezpieczyciel ostatecznie nie odpowiada. Najczęściej jednak ubezpieczenia na dom chronią nas między innymi od włamań oraz ich skutków, elementy stałe domu, jak ściany, dach oraz wszystko to, co jest w nich zamontowane (w tym sprzęt AGD w zabudowie), a także od czynników naturalnych, jak pożar, powódź, gradobicie, huragany, trzęsienie ziemi i osuwiska, eksplozja, uderzenie samochodu czy upadek drzewa bądź masztu. Zakres ochrony jest więc naprawdę szeroki, choć warto pamiętać, iż im mniej wyjątków w kontekście tejże ochrony, tym droższa będzie finalna polisa.

Ubezpieczenie OC na dom – czy warto?

Ubezpieczenie OC na dom nie jest polisą, o której słyszy się często. Jeżeli mówimy już o polisie OC, w pierwszej chwili mamy przed oczami oczywiście samochód. Czym jednak charakteryzuje się OC na dom? W ogromnym skrócie, OC domu czy mieszkania obejmuje ochroną szkody, które zostały nieumyślnie wyrządzone osobom trzecim na skutek posiadania i użytkowania nieruchomości. Chodzi tu o szkody majątkowe oraz osobowe. Czy warto inwestować w ubezpieczenie OC na dom? Na to pytanie każdy z nas musi sobie odpowiedzieć samodzielnie.

Ubezpieczenia na dom – gdzie szukać najlepszych ofert?

Poszukując najlepszych ofert ubezpieczeń, możemy udać się do towarzystwa ubezpieczeniowego bądź konsultanta, który będzie w stanie przedstawić interesujące oferty. Dobrą opcją są jednak również internetowe porównywarki ubezpieczeń, w których to istnieje możliwość zestawienia ofert naprawdę wielu towarzystw i znalezienie idealnej propozycji.