Pośrednictwo pracy – czy warto korzystać z takich usług?

Poszukiwanie pracy nie ogranicza się jedynie do stworzenia CV i wysłania go na portale z ogłoszeniami. To żmudne przeglądanie ofert i dopasowywanie swoich umiejętności do tych, poszukiwanych przez potencjalnego pracodawcę. Aby szybciej zdobyć zatrudnienie, warto rozważyć współpracę z pośrednikiem pracy. Dlaczego warto skorzystać z pomocy agencji zatrudnienia?

Czym zajmuje się pośrednictwo pracy?

Wiele osób kojarzy pośrednictwo pracy z urzędami pracy, w których bezrobotny rejestruje się w przypadku zwolnienia z pracy. Dzięki temu ma ubezpieczenie zdrowotne, a jednocześnie może za pomocą urzędu szukać pracy. Jednak w rzeczywistości, znalezienie pracy przez urząd graniczy z cudem.

Pośrednictwo pracy w Szczecinie znacząco różni się od urzędu pracy. To prywatna firma, która świadczy pomoc w znalezieniu zatrudnienia. To właśnie do tego typu firm zgłaszają się pracodawcy, którzy szukają pracownika. Zadaniem pośrednictwa pracy jest szukanie odpowiednich kandydatów w krótkim czasie.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy pośrednictwa pracy?

Dla pracodawcy współpraca z agencją, na przykład Pośrednictwo pracy – Hr Industry, to wiele korzyści. Dzięki temu firma szybko może znaleźć odpowiedniego pracownika. To oszczędność czasu dla firmy, gdyż całym procesem rekrutacji zajmują się pracownicy agencji zatrudnienia. To oni zamieszczają odpowiednie ogłoszenie na swojej stronie internetowej i w popularnych serwisach, analizują CV i prowadzą wstępne rozmowy kwalifikacyjne. Dzięki temu przedstawiciel firmy spotyka się z wyselekcjonowanymi kandydatami i tylko z nimi rozmawia i wybiera spośród nich osobę najbardziej kompetentną, jego zdaniem. Agencja świadczy także usługi doradcze i po ostatecznych rozmowach kwalifikacyjnych, może zaproponować który z kandydatów, ich zdaniem, powinien zostać zatrudniony.

Jednak współpraca z agencja pracy, to nie tylko korzyści dla firm, ale również korzyści dla samego szukającego. Dzięki takiej współpracy można dotrzeć do wielu ofert pracy. Nawet jeśli agencja nie ma dla nas pracy, można zostawić CV, które zostanie wrzucone do bazy pracowników.