Odsysanie tłuszczu – na czym polega ten zabieg?

zabieg odsysania tluszczu

Smukłe ciało to marzenie wielu kobiet i mężczyzn. Niestety nie zawsze nasze ciało jest takie jakie chcemy, aby było. Nagromadzenie tkanki tłuszczowej w obrębie brzucha prowadzi do rozwoju chorób cywilizacyjnych. Stąd też prosta droga do nadwagi i otyłości. Niwelowanie tkanki tłuszczowej to żmudny proces, który wymaga holistycznego podejścia – odpowiedniej diety i aktywności fizycznej. Pomocna w walce z tkanką tłuszczową na brzuchu może być liposukcja. 

Na czym polega zabieg odsysania tłuszczu?

Odsysanie tłuszczu, inaczej liposukcja to zabieg, który polega na odsysaniu tkanki tłuszczowej, która w nadmiarze zgromadziła się w obrębie brzucha. Odsysanie tłuszczu w Białymstoku odbywa się  po konsultacji lekarskiej ze specjalistą, w celu wykluczenia przeciwwskazań. Odsysanie tłuszczu najczęściej wykonuje się na brzuchu, podbródku, udach czy ramionach. Podczas wizyty u lekarza pacjent określa rezultaty, które chciałby osiągnąć. Chirurg przeprowadza wywiad i zleca wykonanie badań z krwi, czyli morfologii, poziomu glukozy czy wskaźnika krzepnięcia krwi. Przed zabiegiem, lekarz oznacza miejsca, z których odessany będzie tłuszcz. Zabieg trwa od 30 minut do 2godzin, wszystko uzależnione jest od tego, z jakich partii odsysany będzie tłuszcz. Tłuszcz odsysany jest przez rurkę.

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu?

Zabieg liposukcji jest inwazyjny i często odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Należy pamiętać, że odessanie tłuszczu czy laparoskopowe zmniejszenie żołądka  nie są sposobem na pozbycie się zbędnych kilogramów. Zadaniem tych zabiegów jest modelowanie sylwetki. Pacjent chcąc utrzymać efekty zabiegów musi zacząć prowadzić zdrowy styl życia i odpowiednio się odżywiać.

Po wykonanym zabiegu, pacjent musi pozostać w szpitalu około dwóch dób, przyjmując w tym czasie leki przeciwbólowe czy znieczulające.  Po zabiegu pozostają siniaki i opuchlizna, które stopniowo schodzą, a skóra zaczyna się dopasowywać do kształtu ciała. Specjalna odzież uciskowa powinna być zakładana przez około miesiąc po przeprowadzeniu zabiegu odsysania tłuszczu.