Krem nawilżający — kiedy go stosować? Tego możesz nie wiedzieć

kiedy stosowac krem nawilzajacy

Skóra musi być przede wszystkim dobrze nawilżona. W ten sposób zachowuje ona jędrność oraz elastyczność i wygląda młodziej. Uzyskanie takiej cery nie jest jednak takie proste i potrzebne jest do tego dostarczenie jej właściwych składników, które odżywiają skórę, a także zapewniają jej odpowiednie właściwości. Jeden z takich kosmetyków to krem nawilżający. Kiedy i w jaki sposób go stosować?

Krem nawilżający — jakie jeszcze kremy do twarzy warto znać?

Trzeba pamiętać, że kremy do twarzy to niesamowicie bogata grupa kosmetyków, wśród których spotkamy przeróżne produkty inne niż tylko krem nawilżający. Tak w zasadzie jednak każdy krem ma przynajmniej niewielkie działanie nawilżające. Z tego powodu mianem nawilżających określa się głównie te kremy, które posiadają więcej aktywnych składników odpowiadających za nawilżenie skóry. 

Kremy do twarzy można pogrupować ze względu na dwa czynniki. Pierwszy to rodzaj posiadanej skóry, na której taki krem nawilżający, czy też jakikolwiek inny może być stosowany. Druga dotyczy z kolei tego, z jakim problemem ma pomagać dany krem do twarzy.

Ze względu na rodzaj skóry wyróżnia się kremy do skóry tłustej, a także mieszanej, do cery suchej, do cery trądzikowej, do cery alergicznej, do cery dojrzałej, cery naczynkowej, wrażliwej, normalnej, czy też cery alergicznej. 

Z kolei, gdy mowa o rodzajach kremów ze względu na to, na jakie potrzeby ma odpowiadać, to można wyróżnić wcześniej już wspominany krem nawilżający, a także kosmetyki na takie dolegliwości. Bardzo ważne są też kremy rozjaśniające, przeciwzmarszczkowe, ujędrniające, ochronne, regenerujące, czy też redukujące niedoskonałości takie jak trądzik i stany zapalne.

Kiedy stosować krem nawilżający?

Krem nawilżający to absolutna podstawa pielęgnacji cery u osób ze skórą suchą. Świetnie sprawdzi się także w wypadku osób, które przebywają często w warunkach sprzyjających przesuszaniu skóry. Mowa tu na przykład o długim czasie spędzanym w klimatyzowanym pomieszczeniu, czy też długiej ekspozycji na działanie promieni słonecznych. 

Ważne jest też to, w jakich momentach używamy kremu nawilżającego. Regularność to absolutna podstawa, jeśli taki krem ma nam przynosić jakiekolwiek efekty, więc powinniśmy z niego korzystać przynajmniej raz dziennie. Najlepiej będzie, jednak gdy zdecydujemy się z niego korzystać rano i wieczorem. W ten sposób zapewnimy skórze regularne nawilżanie, a także co ważne dostęp do cennych składników aktywnych odpowiadających za tworzenie warstwy zatrzymującej wodę w skórze.