Kancelaria podatkowa – jakie usługi oferuje?

biuro rachunkowe

Polski system podatkowy jest uważany za jeden z najbardziej skomplikowanych w Europie. Na pewno wielu osobom rozliczenie podatków przysporzyło wiele problemów. Na dodatek przepisy związane z kontrolą podatkową oraz postępowaniem w tym zakresie są zawiłe i często się zmieniają. Możemy samodzielnie próbować wszystkie przepisy prawne, jednak nie będzie to efektywne. Aby uniknąć niepotrzebnego ryzyka, warto zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy kancelarii doradztwa podatkowego. Jakie usługi oferuje? Podpowiadamy.

Czym zajmuje się kancelaria podatkowa?

Kancelaria podatkowa w Śląskim najczęściej pełni rolę pośrednika pomiędzy klientem a urzędem. Pomaga nas przeprowadzić przez zawiłości przepisów oraz postępowań, a także wyjaśni, co i kiedy należy zrobić. Powołanie profesjonalnego pełnomocnika daje nam dużo większe szanse na pozytywne zakończenie postępowania. Często ma miejsce sytuacja, w której podatnicy nie wiedzą, czego dokładnie oczekuje od nich urząd i jakie są ich prawa. Rolą doradcy podatkowego jest czuwanie nad przestrzeganiem praw podatnika.

Kancelarie przygotowują deklaracje i zeznania podatkowe dla klienta oraz udzielają porad i konsultacji. Pomagają także zminimalizować im obciążenia podatkowe poprzez wykorzystanie wszelkich dostępnych ulg podatkowych oraz poprzez optymalizację podatkową. Opracowują korzystne mechanizmy rozliczeń i przygotowują sprawozdania finansowe.

Inne kompetencje kancelarii podatkowej

Biura rachunkowe w Będzinie oraz kancelarie podatkowe są ustawowo regulowane zasadami wykonywania tego zawodu. Powoduje to, że zaliczamy je do zawodów zaufania publicznego. Czynności doradztwa podatkowego, które prowadzone są przez takie placówki, obejmują między innymi udzielanie podatnikom, płatnikom i inkasentom porad, opinii i wyjaśnień dotyczących ich obowiązków podatkowych. Dodatkowo prowadzą oni w imieniu i na rzecz klientów ksiąg rachunkowych, podatkowych i innych ewidencji podatkowych oraz udzielane im pomocy w tym zakresie. Jeśli potrzeba, sporządzają również w imieniu podatników deklaracji podatkowych i udzielają potrzebnej wiedzy.