Trendy w modzie damskiej jesień-zima 2022

moda damska

Moda damska jesień-zima 2022 przedstawia się bardzo interesująco. Wśród najnowszych trendów, które rządzą na wybiegach można zaobserwować połączenie tego, co już było z nowoczesnym podejściem do tematu tworzenia stylizacji. Jest troszkę sentymentalnie, zaskakująco, a także dość monotonnie. Słowem – można wybierać do woli, stawiać na nieśmiertelną klasykę w roli głównej lub postawić na odwagę – w każdym wydaniu będzie się wyglądać modnie. Sprawdźmy więc, jakie looki będą przyciągały spojrzenia.

Trendy w modzie damskiej na jesień i zimę 2022 – kratka wraca do łask – co jeszcze?

Kratka to jeden z najbardziej gorących wzorów nadchodzącego sezonu. Nic nie wskazuje na to, aby szybko miało się to zmienić. Rządzi zarówno na płaszczach, jak i czapkach czy też marynarkach. Po długiej przerwie wraca ze zdwojoną siłą. Świetnie sprawdza się w wydaniu czerwono-czarnym, ale jest także wiele innych wariacji na jej temat.

Bardzo modne są także mocne printy. Koniecznie muszą być duże i jak najbardziej wyraziste. Mogą to być zarówno kwiaty w każdym możliwym wydaniu, jak również inne motywy roślinne – w tym liście monstery. Najlepiej stawiać na dekory w wydaniu XXl, w tym także przykuwające uwagę rysunki lub napisy. Szalenie modne są także zwierzęce desenie, które przywodzą na myśl dżunglę, ale w trendach osadzone są także różnej maści cętki, paski oraz pręgi. A może etno? W tym sezonie świetnie sprawdzają się wzory boho utrzymane w nasyconych i mocnych barwach. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby pojawiły się w wydaniu dość stonowanym.

Modne kolory w modzie damskiej jesień-zima 2022

Jesień-zima 2022 będzie należeć przede wszystkim do czerwieni – najbardziej w tym wyrazistym wydaniu. Im bardziej będzie ono przykuwało uwagę, tym lepiej. Świetnie sprawdzi się zarówno w wersji tootal look, jak również jako akcent. Można z powodzeniem stawiać zarówno na połączenia w wydaniu dość nieoczywistym, jak i tym w którym zestawione zostały dość kontrastujące motywy.

Świetnie sprawdza się także róż. Może pojawić się zarówno na płaczach, jak i na marynarkach czy też innych elementach garderoby. Bez względu na to, na jakich się pojawi, będzie prezentował się doskonale. Do łask projektantów wkradł się także odcień karmelowy, czyli dość ciepła i złocista odsłona beżu. Doskonale sprawdzi się w klasycznym trenczu czy też zamszowym żakiecie do połowy uda. A może spodnie czy też spódnica? Proszę bardzo – w każdym wydaniu będzie prezentował się doskonale. Projektanci nie zapominają także o klasyce gatunku, a więc o bieli. Ta nigdy nie wyjdzie z mody, co udowadnia dosonale ten sezon.