Na co zwrócić uwagę, poszukując oczyszczacza powietrza do domu? Mamy swoje sposoby!

oczyszczanie powietrza

Oczyszczacz powietrza to nowoczesne urządzenie, które jak mówi sama nazwa, pozwala na to, by usuwać z powietrza szkodliwe drobinki oraz pyły. Czasem nawet nie mamy świadomości tego, jak wiele zanieczyszczeń czyha na nas i mają wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie. Jest to sprzęt, który jak najbardziej powinien znaleźć się w domu, chociaż trzeba podkreślić, że są lepsze i gorsze sprzęty. Chcąc jednak uniknąć kiepskiego wyboru, zachęcamy do przeczytania naszego tekstu, z którego dowiecie się jak postępować, by wybrać dobry oczyszczacz powietrza.

Najważniejsza jest skuteczność oczyszczacza

Istotnym tematem przy wyborze oczyszczacza powietrza jest to, aby był on skuteczny. Co nam ze sprzętu, który nie będzie nam dawać żadnej satysfakcji? Będzie to tylko pieniądz wyrzucony w błoto. Warto robić wszystko, aby wybierać te urządzenia wyposażone w filtr HEPA. Jest to najlepszy filtr, który można spotkać. Szacuje się, że takie filtry są w stanie oczyścić powietrze w 99,975% ze wszystkich zanieczyszczeń. Być może z niektórych nie zdajemy sobie sprawy, ale jednak gdy dostaną się do krwioobiegu, to mogą wpływać na nasze zdrowie i stan organów.

Filtr węglowy HEPA skutecznie sprawdzi się w przypadku pochłaniania dymów tytoniowych, zapachów z powietrza, ale też szkodliwych związków zwanych LZO. Ponadto dobry oczyszczacz powinien zawierać filtry UV, które mają właściwości bakteriobójcze. Ostatnim przykładem filtrów są filtry wodne, które są wyposażone w nawilżacz, który przechwytuje szkodliwe cząsteczki powietrza i umieszcza je w wodzie.

Marka oczyszczacza ma znaczenie

Z racji tego, że oczyszczacz ma określone zadanie, to nie starajmy się na siłę szukać oszczędności i wybierać tych produktów, które mało kosztują, a producent przekonuje nas o tym, że będzie to idealne urządzenie. Nie dajmy nabierać się na takie opisy, bo tylko będzie to pieniądz zmarnowany, który nam się w żaden sposób nie zwróci.

Skłaniajmy się ku tym urządzeniom, które są wydajne, mają swoją markę na rynku, ale też zaufały im tysiące klientów. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję o zakupie, warto zapoznać się z opiniami osób mającymi styczność z danym sprzętem. W ten sposób wybierzemy najlepszy oczyszczacz dla siebie i unikniemy kiepskich decyzji.

Nie można zapomnieć o powierzchni pracy

Ważnym czynnikiem, który pomoże nam w tym, czy wybrać taki, a nie inny oczyszczacz będzie jego powierzchnia. Zawsze należy mieć z tyłu głowy, że wybieramy go nie do mieszkania, a do konkretnego pomieszczenia. Musimy znać jego moc i możliwości, by wykonywał swoje zadanie jak najlepiej. Na rynku można znaleźć wiele produktów, które są przeznaczone do określonych przestrzeni.

Jeżeli dysponujemy małą sypialnią, to niekoniecznie musimy mieć oczyszczacz, który pozwoli na oczyszczanie ogromnych powierzchni. Lepszy będzie skromniejszy sprzęt, który będzie tańszy, ale równie dobrze poradzi sobie ze szkodliwymi drobinkami znajdującymi się w powietrzu.

Pobór mocy to ważna wskazówka

Przy wyborze oczyszczacza pamiętajmy o tym, żeby wybierać te urządzenia, które generują niższy pobór mocy. Czym mniejszym, tym bardziej będzie się to przekładać na nasze rachunki za prąd, które i tak są coraz większe. Pod adresem  https://www.dziennikwschodni.pl/artykuly-sponsorowane/kiedy-warto-miec-odkurzacz-bezworkowy,n,1000304626.html jest rozszerzony wątek Kiedy warto mieć odkurzacz bezworkowy? Przy okazji jeszcze wspomnimy, że dobry oczyszczacz powietrza powinien posiadać tryb nocy oraz dzienny.

Wybierając urządzenie warto zwracać uwagę, aby pobór mocy był od około 10 do 40W, natomiast nocą powinien pobierać on o wiele mniej energii i tym samym powinien pracować ciszej.