Laserowa depilacja – kiedy warto się zdecydować?

owłosienie

Włoski na ciele i na twarzy można usuwać na różne sposoby. Golarka, depilator, pęseta, wosk czy pasta cukrowa to tylko parę możliwości. Gdy jednak liczą się trwałe rezultaty, warto pomyśleć o skorzystaniu z zabiegi laserowej depilacji. Jak działa usuwanie owłosienia laserem? Kiedy warto wybrać taki zabieg?

Czym jest depilacja laserem?

Depilacja laserowa jest jedną z metod usuwania niechcianego owłosienia. Jej zadaniem jest zlikwidowanie nie tylko włoska, lecz też struktury, z której wyrasta, czyli mieszka włosowego.

Mieszki włosowe zlokalizowane są w skórze i laser uszkadza je za pomocą wysokiej temperatury. W efekcie nie dochodzi do ponownego odrostu włoska, ponieważ bez mieszka nie może on powstać. To powoduje, że depilacja laserowa jest traktowana jako metoda trwałego usuwania owłosienia.

Jednocześnie zabieg depilacji laserem jest uznawany za wysoce bezpieczny. Współczesne urządzenia laserowe wyróżniają się wysoką skutecznością oraz niskim ryzykiem dla skóry.

Bezpieczna laserowa depilacja Gdynia – https://laserline.pl/depilacja/ adresy gabinetów prowadzących depilację laserową w Gdyni można znaleźć online.

Depilacja laserowa – zastosowanie

Zabieg depilacji laserowej ma bardzo szerokie zastosowanie i może być wykorzystany w celu usuwania niechcianego owłosienia z różnych partii ciała i z twarzy.

Najczęściej depilacja laserowa stosowana jest do usuwania włosków z nóg – zapewnia wtedy uczucie aksamitnie gładkiej skóry bez podrażnień powstałych po goleniu czy woskowaniu. Równie często używana jest ona na strefę bikini oraz na pachy, gdzie także daje trwałe rezultaty.

Ponadto wiele kobiet decyduje się na usuwanie zbędnych włosków z miejsc jak brzuch czy twarz – można wtedy skutecznie pozbyć się kobiecego wąsika.

Co ważne, najnowsze urządzenia do depilacji laserowej potrafią również usuwać jaśniejsze włoski, co powoduje, że metoda ta ma uniwersalne zastosowanie i może być wykorzystana obecnie przez każdego.

Depilacja laserowa – dlaczego warto ją wykonać?

W porównaniu z innymi metodami depilacji oraz z goleniem włosków depilacja laserowa jest zabiegiem o wysokiej skuteczności. Efekty są trwałe, a skóra jest wolna od niechcianego owłosienia, zaczerwienienia i podrażnienia.

Aby uzyskać optymalny efekt, depilacja laserem musi być wykonana kilkukrotnie. Najczęściej prowadzi się od 3 do 5 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach, aby w ten sposób usunąć wszystkie włoski w aktywnej fazie wzrostu, a także te, które dopiero wyrastają.

Dokładne oferty gabinetów wykonujących depilację laserową można znaleźć już teraz online i od razu umówić się na konsultację.