Kiedy stosować olejek do brody? Poznaj tajniki pielęgnacji brody.

olejki do brody

Olejek do brody jest w zasadzie podstawowym preparatem w każdej łazience mężczyzny z brodą. Nie ma znaczenia, czy jest to krótki zarost, czy też broda jest naprawdę bujna. Każdy brodacz powinien sięgnąć po olejek do brody i to bez dyskusji. Pielęgnacja brody wydaje się dla większości osób koniecznością, ale wciąż wielu mężczyzn nie ma pojęcia, w jaki sposób nakładać olejek do brody. Postanowiliśmy zebrać wszelkie informacje i przygotować porady, które przydadzą się każdemu początkującemu brodaczowi.

Nakładanie olejku do brody

Niby pielęgnacja brody nie wydaje się skomplikowane, ale w praktyce już tak nie jest. Zacznijmy od tego, w jaki sposób należy nakładać olejek do brody. W nabraniu kilku kropli olejku i wmasowaniu ich w brodę nie ma niczego skomplikowanego.

W teorii rzeczywiście jest to bardzo proste, ale praktyka już nie do końca. Wielu mężczyzn na tym etapie popełnia sporo błędów. Olejek do brody powinno się nakładać z samego rana. Gdy wzięliśmy prysznic, czy też jesteśmy po kąpieli, to jest do tego najlepszy momentu. Po wysuszeniu i wyczesaniu brody nałóżmy kilka kropelek olejku na brodę. Zapewniamy dzięki niej odpowiednie nawilżenie oraz odżywienie. Broda już po kilkukrotnym użyciu olejku będzie miękka, lepiej się będzie prezentowała, do tego będzie łatwiejsza w układaniu.

Niektórzy panowie preferują nakładanie olejku w ciągu dnia, a nawet na noc. Z punktu widzenia ekspertów lepszym wyjściem jest nakładanie preparatu z samego rana.

Ile razy na dzień używać olejku do brody?

Na to pytanie nie znajdziemy nigdzie żadnej odpowiedzi jednoznacznej. Każdy mężczyzna z brodą najlepiej będzie wiedział, gdy jego broda będzie tego potrzebowała.

Zależnie od naszego zarostu, miejsca pracy, długości brody, czy też diety, nasza broda będzie potrzebowała rzadszego, czy też wręcz przeciwnie częstszego nawilżenia. Barberzy polecają stosowanie olejku raz na dzień. Gdy zachodzi odpowiednia potrzeba, to powtórzmy nakładanie olejku jeszcze kilka razy w ciągu dnia.

Nie bez znaczenia jest wybór odpowiedniego olejku. Najlepiej, jeśli pomógłby nam nasz barber. On najlepiej się zna na zarostach i dobierze do naszego typu brody możliwie najlepszy olejek. Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest wybór olejków, które opierają się na możliwie najbardziej naturalnym składzie. Nie chcemy w olejkach do brody, ani też w innych przez nas stosowanych kosmetykach żadnej chemii. Lepiej oprzeć swoją pielęgnację na w pełni naturalnym składzie. Jest to najważniejsza kwestia.