Jak znaleźć pralkę idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb?

pralka dopasowana do twoich potrzeb

Pralka jest urządzeniem, które dba o czystość i dobry stan naszych ubrań, dlatego musimy postawić jej wysokie wymagania. Jest to sprzęt, który musi połączyć w sobie stylowy wygląd oraz zaawansowane funkcje, dopasowane do potrzeb użytkownika. Stylowa pralka będzie harmonizowała z wystrojem pomieszczenia, w którym stoi, a także wydajnie, cicho i skutecznie dopierała największe zanieczyszczenia. Czy takie urządzenie w ogóle istnieje? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę!

Najważniejsze cechy idealnej pralki

Wygląd pralki jest kwestią gustu i dlatego producenci mają do zaoferowania urządzenia w wielu różnych stylach. Dopasowanie ich do wystroju wnętrza nie powinno być trudne. Warto natomiast zwrócić uwagę na istotne parametry techniczne, które pomogą wybrać pralkę optymalnie dopasowaną do naszych potrzeb:

  • odpowiednia ładowność: 6kg to pojemność wystarczająca dla 2-3 osobowej rodziny, większe pralki mieszczą nawet 10kg ubrań;
  • energooszczędność: przy częstym użytkowaniu warto postawić na urządzenia klasy A+++ lub A++;
  • głośność: poziom hałasu, który wydobywa się podczas prania powinien oscylować w okolicach 50 dB, a podczas wirowania 70dB;
  • maksymalna prędkość wirowania: pralka, która skutecznie odwirowuje ubrania powinna działać z prędkością co najmniej 1000 obr/min.

Oprócz tych parametrów warto zwracać uwagę na wbudowane programy, a także na dowolność regulowania temperatury, która pozwala dostosować je do własnych potrzeb.

Jakie udogodnienia oferują nowoczesne pralki?

Urządzenia najnowszej generacji oferują nam wiele przydanych funkcji, dzięki którym pranie staje się jeszcze bardziej skuteczne, a jakość naszych ubrań jest optymalnie chroniona. Wiesz Stylowa i praktyczna pralka – jak taką znaleźć? NIE? to sugerujemy przeczytaj artykuł https://feszyn.com/stylowa-i-praktyczna-pralka-jak-taka-znalezc/. Wiele ciekawych rozwiązań ma marka Electrolux. Warto zwrócić uwagę na urządzenia z kolekcji Perfect Care, które umożliwiają skuteczne dopieranie kolorowych ubrań już w niskich temperaturach. W tym celu należy skorzystać z funkcji ColourCare. Natomiast dla tych, którzy nie lubią prasowania stworzono system SteamCare, pozwalający na redukcję zagnieceń dzięki delikatnemu podmuchowi ciepłej pary.

Pralka, która pierze i myśli za Ciebie

Nowoczesne pralki przypominają zaawansowane technologicznie urządzenia, które doskonale wiedzą, co mają robić. Są one wyposażone w najnowszą elektronikę i posiadają ekrany LCD, co umożliwia łatwe zaprojektowanie cyklu prania, a także śledzenie go na bieżąco. Nie trzeba martwić się ilością potrzebnego detergentu, gdyż urządzenie pobierze go automatycznie w zależności od wielkości wsadu. Pranie można zaplanować z opóźnieniem, tak aby zakończyło się o pożądanej przez nas godzinie. Można również uruchomić je zdalnie, korzystając z odpowiedniej aplikacji w smartfonie. Nowoczesne urządzenia są w pełni zabezpieczone przed dziećmi, co pozwala uniknąć nieprzewidzianych wypadków. Ważną funkcją jest również automatyczne czyszczenie bębna, które zapobiega osadzaniu się kamienia i innych zanieczyszczeń.

U większości z nas pralka stoi w łazience i jest sprzętem o dużych rozmiarach, który od razu rzuca się w oczy. Ponieważ nasze łazienki są coraz bardziej stylowe, pralki muszą mieć odpowiedni design aby nie szpecić doskonale dopracowanych pomieszczeń. To dlatego urządzenia nowej generacji dostępne są w wielu stonowanych kolorach, które harmonizują z wystrojem łazienek. Ich nowoczesny design idzie w parze zaawansowaną technologią, dzięki której pranie może być prawdziwą przyjemnością.