Gdzie wybrać się na bal andrzejkowy?

bal andrzejkowy

Dawniej, bal andrzejkowy był dedykowany niezamężnym dziewczętom, mając wyłącznie charakter matrymonialny. W dzisiejszych czasach stał się okazją do hucznej zabawy tuż przed adwentem oraz sposobnością do przepowiadania przyszłości podczas andrzejkowych wróżb. Jak zorganizować niezapomniany bal andrzejkowy i gdzie się na niego wybrać? Odpowiedź na to pytanie w artykule poniżej.

Czym tak naprawdę są Andrzejki?

Andrzejkowe święto, znane jako zwyczaj obchodzenia imienin św. Andrzeja, prawdopodobnie ma swoje korzenie już w XVI wieku, z czego zachowały się pierwsze zapiski z tego okresu. Tradycją było, że w wigilię imienin św. Andrzeja, czyli w nocy z 29 na 30 listopada, niezamężne dziewczęta gromadziły się, by przepowiadać swoją przyszłość, zwłaszcza w kwestii przyszłych małżeństw. Młodzi kawalerowie mieli swoją okazję kilka dni wcześniej, podczas obchodów katarzynek, gdzie także wróżono i przepowiadano swoje losy matrymonialne.

Obecnie wieczór andrzejkowy przekształcił się w radosną i niezobowiązującą zabawę, przyciągającą nie tylko młodzież obu płci, ale także pary małżeńskie. Chętnie wszyscy uczestniczą we wróżbach, chcąc dowiedzieć się, jakie przyszłości przyniesie im życie małżeńskie lub jakie niespodzianki czekają ich w przyszłości. Jak i gdzie zorganizować bal andrzejkowy, który zachwyci wszystkich gości?

Organizacja balu andrzejkowego – na czym dokładnie polega?

Wieczór andrzejkowy to wyjątkowa okazja, która wymaga odpowiedniego otoczenia. Chociaż dekoracje mogą dodatkowo uatrakcyjnić atmosferę, to jednak miejsce samo w sobie może stworzyć magiczny i tajemniczy nastrój.

Andrzejkowe doznania z pewnością można odnaleźć głęboko pod ziemią. W jednej z solnych komór w Kopalni Soli ,,Wieliczka” z łatwością można zorganizować niezapomniane przyjęcie. Podziemny bal andrzejkowy może być połączony z eksploracją turystycznych tras, a także z spotkaniem z kopalnianym dobrym duchem, Skarbnikiem, co stanowi atrakcję zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Jeśli wolimy jednak rejony jezior, to świetnie sprawdzą się hotele Zegrze. Tego typu miejsca noclegowe spełniają wszystkie warunki, aby impreza andrzejkowa się udała. Na stanie zwykle jest sala konferencyjna, którą można dowolnie udekorować, a także bogato zastawiony stół oraz różnorodne atrakcje. Przy okazji rozwiązuje się również sprawa miejsca do spania, ponieważ każdy uczestnik imprezy, kiedy będzie chciał odpocząć, będzie mógł udać się do dedykowanego pokoju o wysokim standardzie.