Domowy sposób na trądzik różowaty

tradzik

Każdy nastolatek musi przejść trudny okres dojrzewania. Zazwyczaj ciężko zaakceptować zmiany, które zachodzą w organizmie, a burza hormonalna sprawia, że młody człowiek nie wie, co się z nim dzieje. Co gorsza, często towarzyszą temu problemy z cerą, szczególnie trądzik różowaty. Na szczęście są na to skuteczne domowe sposoby.

Czytaj również: Leczenie trądziku różowatego domowymi sposobami

Wylecz się w kuchni

Często nastolatkowie pytają: czy istnieje domowy sposób na trądzik różowaty? Oczywiście, że tak! Trzeba jednak zacząć od odpowiedniej pielęgnacji. Oczyszczanie skóry to podstawa, a można użyć do tego choćby popularnego, szarego mydła. Następnie należy przemyć twarz tonikiem. Co ciekawe, można go samemu wykonać w domu, wykorzystując m. in. pietruszkę, liście laurowe, cytrynę. Kolejnym etapem jest nawilżanie. Okazuje się, że kuchnia pełni funkcję także domowej apteki i drogerii, ponieważ i w tym temacie warto do niej zajrzeć. W nawilżaniu doskonale sprawdzi się olej kokosowy oraz oliwa z oliwek. Maseczka to kolejny domowy sposób na trądzik różowaty. Można ją wykonać z produktów, które znajdują się w każdej spiżarni (jajka, miód, oliwa, mleko, ogórki, banany, kawa, cytryna). Pomocne są w tym względzie również przyprawy, m.in.: cynamon.

Lecząc w domowym zaciszu trądzik różowaty, trzeba koniecznie pamiętać o peelingach. Jednym z lepszych jest peeling kawowy, wykonany z fusów z kawy, oliwy z oliwek oraz miodu (więcej: https://poznajacnerose.pl/blog/tradzik-rozowaty-leczenie/#Tr%C4%85dzik-r%C3%B3%C5%BCowaty-domowe-sposoby-leczenie-domowe) . Wystarczy stosować go dwa razy w tygodniu, by skutecznie złuszczyć naskórek oraz nawilżyć twarz. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że również skórki od banana czy mango są bardzo skutecznymi, stuprocentowo naturalnymi peelingami. Po obraniu owocu wystarczy przetrzeć wewnętrzną stroną skórki skórę twarzy i gotowe.

Podsumowanie

masc

Jak widać, nie trzeba wydać mnóstwa pieniędzy na drogie kosmetyki. Jednak może się zdarzyć i tak, że domowe leczenie nie przyniesie oczekiwanego rezultatu lub problem mimo starań się pogłębi. Wtedy konieczna jest konsultacja z dermatologiem, być może potrzebne będzie wsparcie od wewnątrz za pomocą specjalnych leków.