3 powody dla których warto jest inwestować w plisy

Jednym z rozwiązań zacieniającym mieszkanie oraz zapewniającym prywatność są plisy okienne. Co prawda nie są one jeszcze zbyt popularne w polskich domach, ale z roku na rok zdobywają coraz większe grono wielbicieli. Nic dziwnego, plisy prezentują się w oknie naprawdę elegancko i mają kilka zalet, dla których warto w nie inwestować. Poniżej 3 główne powody przemawiające za tym rozwiązaniem.

Plisy okienne uatrakcyjniają wnętrze

Jednym z ważniejszych powodów, dla których klienci decydują na plisy, jest fakt, że prezentują się one naprawdę przepięknie. Niektóre rolety wyglądają we wnętrzach bardzo topornie, jednak plisy przyciągają wzrok i podkreślają piękno pomieszczenia, zwłaszcza jeśli dobrze dopasuje się ich kolor do wnętrza.

Oczywiście takie rozwiązania, jak: żaluzje aluminiowe, rolety na wymiar czy osłony okienne również spełnią swoją funkcję, jednak nie mają one wielu zalet, którymi mogą pochwalić się właśnie plisy.

Plisy pozwalają zasłonić dowolną część okna

Plisy okienne to rolety materiałowe. Jest to ich zaletą, jak i drobną wadą. Można je z powodzeniem wyprać, gdy ulegną zabrudzeniu na skutek dłuższego użytkowania. Materiał nie sprawdzi się jednak zbyt dobrze w pomieszczeniach o bardzo wysokim poziomie wilgotności, czyli w łazienkach.

Większość łazienek, szczególnie w blokach, nie jest wyposażonych w okna, więc nie ma konieczności ich zasłaniania. Tę drobną niedogodność z pewnością rekompensują inne zalety tego rozwiązania. Przede wszystkim fakt, że dzięki nim można zasłonić dowolną część okna, np. jego dół lub środek. Nie jest to możliwe w przypadku innych rolet.

Plisy okienne idealne do domowego biura

Inną zaletą plis jest fakt, że z powodzeniem można je zastosować w większości pomieszczeń. Bardzo dobrze sprawdzą się jednak w domowych biurach. Często zdarza się, że trzeba opuścić roletę do samego końca, by móc swobodnie pracować, co może niepotrzebnie zaciemnić pomieszczenie.

Plisy pozwalają zasłonić tylko dolną część okna, dzięki czemu w pokoju wciąż jest jasno.